VELİLERİME NASİHATİM VAR

Velilerimden istirhamım öğrencileriyle ilgilensinler, kimlerle arkadaşlık yapıyorlar öğrensinler, kötü arkadaşları varsa, çocuklarını onlardan uzak tutsunlar. Bizden söylemesi

Daha fazlası
Velilerimden istirhamım öğrencileriyle ilgilensinler, kimlerle arkadaşlık yapıyorlar öğrensinler, kötü arkadaşları varsa, çocuklarını onlardan uzak tutsunlar. Bizden söylemesiHer yazının bir başlığı olmalı. HTML de bu başlıklar, arama motorlarının tanıması için özelleşmiş bir yapıda olan H1, H2 etiketleri ile sağlanmakta.SEO için site içi optimizasyonda dikkat edeceğim hususlarda bir diğeri sitemiz hangi html versiyonunda kodladığımız olmalı. Yani DOCTYPE için nasıl bir tanımlama yapıyoruzBu karlarda okullarımız tatil olsun da, tatil yapalım. Havalar ısınınca böyle havalara hasret kalıyoruz. Yarın tatil olsun da gönlümüz kara doysun, amin. Iframe ve table benzerinden etiketleri derslerimde maharetle anlatıyordum. Tekrar ediyorum iframe ve table. Bunlara kısa bir özet getireyim.
http://tr.clipartlogo.com

Son Yazım

VELİLERİME NASİHATİM VAR

Velilerimden istirhamım öğrencileriyle ilgilensinler, kimlerle arkadaşlık y...
Gündelik hayattan esinlenerek, "anısı kalsın" diye nitelendirebileceğim yazım

daha fazlası
Yazılarıma epostanıza gelsin

Abone Ol

Yazılar eposta adresinize gelsin

Siteme yazdığım yeni yazıların eposta adresinize gelmesini istiyorsanız eposta bültenime abone olabilirsiniz. E-posta adresinize gelen mesajla aboneliğinizi aktifleştirmeyi ihmal etmeyin.

daha fazlası

Göz Gezdirmenizi Öneririm

SEO Yazı Dizim 6

Bu kısımda sadece Açıklama Metnine dair izahatta bulunacağım.

SEO ile ilgili hazırladığım serinin bundan sonraki kısımları pratiğe yönelik izahatlardan oluşacaktır.  Tabi bu değişikliklerin neler olduğunu ve nasıl iyileştirileceğine dair konuyla ilgili internette bir dünya SEO ile ilgili makale okuduğumu belirteyim. Yani SEO ile ilgili forumları, ekitapları, ilgili yazıların yorumları dahil bir sürü metni bol bol okudum. Sindirdim. İşte bundan sonra bir önceki yazımda maddeler halinde belirttiğim bir kısım hatalarımda iyileştirmeye gittim. Şimdi bunlara dair ne gibi değişiklikler yaptığımı açıklıyorum.

Açıklama metni kısa: Yazdığımız yazılara en fazla 160 karakter olacak şekilde bir açıklama metni eklememiz gerekiyor. Bunu "description ifadesi" olarak da ele alanlar var. Nedir bu? Yazdığımız yazının anasayfada veya kendi dahili sayfasında gözüken yazı. Dahili sayfasında yer alırken meta tag içersinde belirtiliyor. Bu sayede arama motorunun örümceği veya bu tarama faaliyetini yapan programı(crawler olarak da ifade edilen bir terim.) yazımızla ilgili olarak fikir sahibi oluyor. Bunu bugüne kadar heeep ihmal etmiştim. Uğraşmak istemiyordum. Hala daha uğraşmak istemiyorum ama ara ara yazdığım uzun yazılarda bulundurmayı ihmal... devamı

Son İnstagram Fotoğrafım