Yağın Gerekmez Aşıma

Tahmini olarak son 10 yıldır ara ara düşünüp alternatifini bulamadığım bir deyimimiz var. Atasözü diyenleri de duydum. Önceden görev yaptığım okullardaki edebiyat ö...

Daha fazlası
Zeytindalı operasyonu ile ilgili haberlere göz gezdirirken, aşağıda paylaştığım mektubu, beni çok etkilediği için sitemde paylaşmak istedim. Allah ...Tahmini olarak son 10 yıldır ara ara düşünüp alternatifini bulamadığım bir deyimimiz var. Atasözü diyenleri de duydum. Önceden görev yaptığım okull...Sıtkı Murat DEMİRCİ, Emre BAYAZIT ve Zafer AKDOĞAN hocalarımla beraber, Şevket abinin babasının cenaze namazını kılmaya tepeharman köyüne gittik. C...Yazın, kendim için yaptığım bir güç kaynağına Ragıp hocam(Mengi) yarsıyınca "bir tane de benim için yapıver" demişti. Tahmini olarak ağustos ayıydı...Ekrem hoca, Ragıp Mengi hocasının isteği üzerine bilgisayarın güç kaynağından faydalanarak 3.3v, 5.1v ve 12v ile USB portu için kullanmak üzere bir...
http://tr.clipartlogo.com

Son Yazım

Tarihe Bir Not

Bekir Hazar'ın takvim gazetesindeki köşesinde, yazdığı yazıdan, bir bölüm p...
Gündelik hayattan esinlenerek, "anısı kalsın" diye nitelendirebileceğim yazım

daha fazlası
Yazılarıma epostanıza gelsin

Abone Ol

Yazılar eposta adresinize gelsin

Siteme yazdığım yeni yazıların eposta adresinize gelmesini istiyorsanız eposta bültenime abone olabilirsiniz. E-posta adresinize gelen mesajla aboneliğinizi aktifleştirmeyi ihmal etmeyin.

daha fazlası

Göz Gezdirmenizi Öneririm

AHBAPLIK
Gün içersinde, yazıhanede, elimde bir tamir işi varken, bir ahbap aradı. İsim vermek istemiyorum. Maksadım günün notunu düşmek. 
Bilgisayarla ilgili bir probleminin olduğunu(tahminimce e imza ile ilgili bir konuydu), acilen gelip yardım etmemi istedi. Ben de durumumu izah ettim, lazer de, deneme çalışması yaptığımı, elimde bir tamir işi olduğunu, ikindine 40 dakika kaldığını fakat öğle namazını henüz eda etmediğimi, öğle yemeğini bile yemediğimi varana kadar söyledim. Durum bu haldeyken, ancak akşam 5, 5:30 gibi gelebileceğimi belirttim. Konunun detaylarına girmenin gereği yok, velhasılı 5-5:30 gibi anlaştık. Akşam 5 te dükkanına gittim. İşini bir şekilde hallettiğini, akşama misafirinin geleceğini, çıkmak üzere olduğunu belirtti. Ben de "Keşke telefonla durumu çözdüğünüzü belirtseydiniz, gelmeme gerek kalmazdı" dedim. Zatı muhterem de "e sen 6, 6:30 gibi gelirim" dedin diyerek kendince bir kapı açtı. Ben de "6:30 da öğretmen evinde olmam gerekiyor, ne dediğimi biliyorum." diye cevap verince; tatlı sert arası kendini haklı çıkartıcı bir cevap verdi.
Özetin özeti niteliğinde "ahbaplık, bâki kalsın, ben buraya kerteyim de..."
Hayırlı akşamlar herkese... devamı

Instagramdan Bir Anı